Mentre esperem que ens facin els carnets/calendaris ocellaires 2019 que ja estan a la impremta, us avancem les dates dels concursos ocellaires oficials perquè pugueu organitzar-vos bé!
12 DE MAIG DE 2019 - CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RAPIDESA A RIPOLLET
BARCELONA
Competicions a les 8:00h.
FEBRER
3 Federació Catalana de Caça...........................P
10 Representació Territorial Barcelona...............V
17 Unió Comarcal Barcelona.............................C
24 Castellarenca - La Adela...............................P
MARÇ
3 Les Planes - Ciutat Cooperativa......................V
10 Sabadellense - El Garden - Creu Alta............C
17 El Nido Parets - Les Tres Creus.....................P
24 Rubí - Sant Pere de Terrassa........................V
ABRIL
1 Bellvitge - Armonia Florida - Santa Eulàlia.......C
7 Badalona - La Colomense..............................P
14 Canyelles - Trinitat Nova - St Martí...............V
21 Cornellà - St Vicenç dels Horts.....................C
28 La Vella de Ripollet - Mollet - Cerdanyola.......P
MAIG
1 Olot - Memorial Sr. Mariano Mate....................V
5 Gavà - Unió Comarcal de Barcelona...............C
19 Sant Celoni - Arenys Pineda.........................P
26 La Remesa - Singuerlín................................V
JUNY
2 Unió Comarcal de Barcelona..........................C
MANRESA - BERGA
Competicions a les 9:00h.
FEBRER
3 Federació Catalana de Caça...........................P
10 Representació Territorial de Barcelona..........V
17 Unió Comarcal del Pont de Vilomara.............C
24 Navàs..........................................................P
MARÇ
3 El Poniente...................................................V
10 Los Candiles...............................................C
17 La Frontera del Carmelo..............................P
24 El Verdum de Sant Joan...............................V
31 Sallentina.....................................................C
ABRIL
7 Terrassenca - Sant Llorenç de Munt..................P
21 Santpedor....................................................V
28 Berguedana.................................................C
MAIG
1 Olot - Memorial Sr. Mariano Mate.....................P
5 Cardonina.....................................................V
19 Igualada - La Jove........................................C
26 Comarcal Manresa - Berga............................P
JUNY
2 Picapinyes.....................................................V
OSONA - GIRONA
Competicions a les 9:00h.
MARÇ
3 Ausetans......................................................P
10 Ausetans - Figuerenca.................................V
17 Ausetans....................................................C
24 Ausetans.....................................................P
31 Ausetans.....................................................V
ABRIL
7 Ripoll...........................................................C
14 Sant Vicenç de Torelló..................................P
19 Llinars del Vallès..........................................V
21 Barri de Montserrat......................................C
22 Ausetans.....................................................P
28 Sant Pere de Torelló.....................................V
MAIG
1 Olot - Memorial Sr. Mariano Mate.....................C
5 Manlleu........................................................P
19 Sant Hipòlit de Voltregà.................................V
26 Torelló.........................................................C
JUNY
2 Barri de Montserrat........................................P
9 Ripoll............................................................V
16 Manlleu.......................................................C
LLEIDA
Competicions a les 9:00h.
FEBRER
3 Federació Catalana de Caça...........................P
MARÇ
3 La Taula d’Or.................................................V
10 El Verdum de Torrefarrera............................C
17 La Pluma Dorada.........................................P
MAIG
1 Olot - Memorial Sr. Mariano Mate....................V
Data a determinar
Copa Lleida i premis comarcal......................C